Loading...

Safari vedle paneláku

Mám bratrance, ten nehnízdí ani na komíně, ani na skále. Rád se předvádí, jako já. Nemá webovou kameru. Nastěhoval se rovnou do zoologické zahrady, do té největší v Česku. Bydlí v Chomutově. Zalítnu za ním občas na návštěvu. Vezmu tě s sebou! Tam si pomalu ani nepřipadáš jako v zoo. Vedle zvířat v klecích a ve výbězích tady některá žijí úplně volně. Říkají tomu Eurosafari. Nastoupíš do terénního auta jako někde v Africe a vjedeš přímo mezi zubry alias evropské bizony. Jsou to majestátní hromotluci, jde z nich až strach, ale v teréňáku jsi v bezpečí. Okolo si nerušeně pobíhají jeleni a mufl oni, no úplná divočina! Jen z ptačí perspektivy bys poznal, že jsi vlastně v obřím parku uprostřed okresního města. To je snad lepší užít si to tentokrát bez křídel.

Сафарі поруч з будинком

Умене є двоюрідний брат, він не гніздиться ні на димоході, ні на скелі. Він любить похизуватися, як і я. У нього немає вебкамери. Він переїхав прямо до зоопарку, найбільшого в Чехії. Проживає в Хомутові. Я час від часу прилітаю до нього в гості. Візьму тебе з собою. Там навіть не здається, що ти в зоопарку. Крім тварин у клітках і вольєрах, деякі живуть та пересуваються абсолютно вільно. Це називається Євросафарі. Сідаєш в позашляховик, як десь в Африці, і їдеш прямо до зубрів, інакше кажучи, до європейських бізонів. Вони — величні силачі, навіть трохи лячно, але ти в безпеці в позашляховику. Неподалік безтурботно бігають олені та муфлони, цілковита дика природа! Лише з висоти пташиного польоту ти б помітив, що насправді перебуваєш у гігантському парку, в центрі районного міста. Мабуть, цього разу краще цим насолодитися без крил.

zoologická zahrada
зоопарк
zubr
зубр
jelen
олень
divočina
дика природа
RUMBURK VARNSDORF DĚČÍN ÚSTÍ NAD LABEM TEPLICE LITVÍNOV BÍLINA MOST CHOMUTOV KADAŇ PODBOŘANY ŽATEC LOUNY LITOMĚŘICE KADAŇSKO PODBOŘANSKO ROUDNICKO LOVOSICKO LOUNSKO MOSTECKO ŽATECKO BÍLINSKO VARNSDORFSKO RUMBURSKO DĚČÍNSKO ÚSTECKO TEPLICKO LITVÍNOVSKO CHOMUTOVSKO LITOMĚŘICKO LOVOSICE ROUDNICE NAD LABEM 1. 5. 6. 7. 8. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 9. 3. 4. 2.
Loading...